%> Cosmos Boya - Dekoratif Ürünler - Traverten + Mermer

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler / Dekoratif Ürünler - Traverten + MermerTRAVERTEN+MERMER DOKUSU OLUŞTURAN CEPHE KAPLAMASI
TANIM

Akrilik kopolimer esaslı,TRAVERTEN+MERMER doku oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir..

ÖZELLİKLERİ

Mala ile uygulanır,özel aparatları ile desen verilir.Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar .Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz.

UYGULAMA ALANI

Binaların iç ve dış cephelerinde sıva, biriket, gazbeton, brütbeton benzeri yüzeylerde TRAVERTEN+MERMER dokusu oluşturmak,zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeyleri düzeltmek amacıyla da kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ

Son kat uygulaması yapılmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir.Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS PRIMER DOLGULU GRENLİ ASTAR uygulandıktan önce TRAVERTEN'nin 1ci katı mala ile uygulanır.2 ci kat TRAVERTEN uygulandıktan sonra tam kurumadan dar kenarlı mala ile yüzeye TRAVERTEN deseni verilir.Üzerine mermer uygulanacak alanlar belirlenerek bantlanır,mermer uygulanması istenen bantların arası Cosmos duvar macunu ile macunlanır üzerine COSMOS MERMER 2 kat uygulanır ve arzu edilen desen verilir.

KURUMA SÜRESİ

23 ± 2°C sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.

BOYANABİLEN ALAN

Traverten ile:1,000-1,800 Kg ile 1 m²;Mermer ile 0,500-1,500 kg ile 1 m² alan boyanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.
(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

 

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz