%> Cosmos Boya - Destek Ürünler - Elastic Putty

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler

Destek Ürünler / Elastic PuttyÜrünler / Destek Ürünler - Elastic Putty8845
Elastik Macun
TANIM

Akrilik esaslı, esnek macun.

ÖZELLİKLERİ
COSMOS ELASTIC PUTTY binaların iç ve dış cephelerinde kullanabilen, oluşmuş ve oluşacak çatlakları kapatabilen, doldurma gücü yüksek elastik macundur .
UYGULAMA ALANI

Binaların iç ve dış yüzeylerine, Alçıpan, OSB sistemleri, Aquapanel, Fibrobeton gibi malzemeler arasına ve/veya yüzeylerine, binalarda oluşmuş çatlakların arasına uygulanabilir. COSMOS ELASTIK PUTTY uygulandıktan sonra hareketli sistemlerin hareketini durdurarak zaman içerisinde çatlamalarını önler.

UYGULAMA ŞEKLİ

Uygulanacak yüzeyden her türlü kir,yağ,toz, pullanmış kısımlar ve gevşemiş yüzeyler uzaklaştırılmalıdır. Uygulama yapılacak ortamda rüzgar veya hava akımı olmamalıdır.Uygulama yapmadan önce macun iyice karıştırılmalı ve başka macun ya da kimyasal ilave edilmemelidir. COSMOS ELASTIC PUTTY spatula ile uygulanır. Gerekiyorsa iki veya daha fazla kat en az 6 saat beklenerek uygulanabilir.Üzerine COSMOS EXTERIOR FLEX PRIMER ASTAR 1 kat uygulanır. En az 6 saat beklendikten sonra son kat olarak COSMOS EXTERIOR FLEX, COSMOS EXTERIOR İPEK FLEX veya diğer COSMOS BOYA ürünleri uygulanır.

BOYANABİLEN ALAN
Yapılacak uygulamanın kalınlığına bağlı olarak 1 kg COSMOS ELASTIC PUTTY ile 5-10 m2 alan tek kat olarak macunlanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız
Donmaktan
KoruyunuzYüzeyi
Temizleyiniz


Cosmos Boya / Yaşam Renginiz