%> Cosmos Boya - Destek Ürünler - Güçlendirici

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler

Destek Ürünler / GüçlendiriciÜrünler / Destek Ürünler - Güçlendirici


8835
Güçlendirme Malzemesi
TANIM

Silikat bazlı inşaat materyalleri güçlendirme malzemesi.

ÖZELLİKLERİ
Cosmos Güçlendirici kapileri etkisi ile inşaat materyallerinin derinlerine nufus eder.Yüzeyden 10 cm kadar derinlere nufus ederek zamanla kaybolmuş olan bağlayıcıyı yerine koyarak güçlendirme yapar. Silan siloksan gibi hidrofobik katkı malzemesi içermez.
UYGULAMA ALANI
Atmosferik şartların bozduğu doğal taşların ,duvar sıvası,heykel, tuğla ve terracotta gibi diğer inşaat malzemelerinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılır. Bunların dışında emici inşaat materyelleri de Cosmos Güçlendirici ile işleme tabi tutulabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ
Eski binaların yüzeylerindeki kir tabakası tazyikli sıcak su ,buhar veya soğuk tazyikli su gibi yüzeye zarar vermeyen bir yöntem ile temizlenir. Temizlenmiş ve kuruması tamamlanmış yüzeye tercihen pistoleyle ,inceltilmeden 30 dakika ara ile 3 kat uygulanır. Rulo ,fırça veya daldırma yöntemi ile de uygulanabilir.Uygulama için en iyi sıcaklık 10-20°C ve relatif nem %40 ‘dan fazla olmamalıdır. Uygulama sırasında direkt güneş ışığından ve 2-3 gün yağmurdan korunmalıdır. Üzerine emprenye istenir ise 3 haftadan önce uygulanmamalıdır.
KURUMA SÜRESİ
Uygulamadan 4 Hafta sonra tam kurumaya erişir.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü orjinal ambalajlarda 30°C aşmayan sıcaklıkta saklanmak koşulu ile 12 aydır.Yalnız havalandırmalı ortamda kullanılmalıdır, eğer çalışma alanı iç cephe ise veya dış cephede rüzgarsız ortamda sprey uygulaması yapılıyorsa kimyasal mekanik filitreli respiratör kullanılmalıdır.Koruyucu gözlük ve eldiven kullanılmalıdır.Güçlendirici uygulanmasından önce pencere pervazları veya solvente dayanıksız plastik v.b yerler kapatılmalıdır.Uygulama sırasında park etmiş araçlar korunmalıdır.Eğer daldırma yöntemi ile uygulama yapılıyorsa,uzun bir daldırma zamanına ihtiyaç vardır.Ayrıca daldırma tankında ürünün jelleşmesinden sakınılmalıdır.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz