%> Cosmos Boya - Dış Cephe Kaplamaları - Texture Flex (İnce Dokulu)

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler / Dekoratif Ürünler - Mermer8445
Mermer Dokusu Oluşturan Cephe Kaplaması
TANIM

Akrilik kopolimer esaslı, mermer doku oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir.

ÖZELLİKLERİ
Mala ile uygulanır , özel aparatları ile desen verilir. Suyu geçirmemesine karşılık teneffüs etme özelliğine sahiptir,duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar.Yüzeylere çok iyi yapışır,çatlama ve dökülme yapmaz.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış cephelerinde sıva,briket, gazbeton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde mermer doku oluşturmak,zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek amacıyla kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat uygulaması yapılmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir.Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS PRIMER DOLGULU GRENLİ ASTAR uygulandıktan uygulandıktan sonra COSMOS MERMER 2 kat uygulanır.Mala ile uygulanır. İkinci kat uygulandıktan sonra özel aparatları ile desen verilir ve parlatılır. Parlaklığı arttırmak için istenirse yüzey temiz su ile ıslatılarak mala ile parlatma yapılabilir veya mala basınçla yüzeyde gezdirilerek parlatma yapılabilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2 ºC sıcaklıkta 2-3 saatte kurur,24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN

0,500-2,000 kg boya ile 1m² alan kaplanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz, +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz