%> Cosmos Boya - Dış Cephe Kaplamaları - Texture (İnce Dokulu)

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler / Dış Cephe Kaplamaları - Texture Flex (Kalın Dokulu)


8415
Rulo İle Uygulanabilen, Rulo ile Desen Verilen
Esnek Grenli Dış Cephe Kaplaması
TANIM

Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, esnek, grenli, kalın dokulu görünüm veren, yüksek kaliteli dış cephe kaplama malzemesidir.

ÖZELLİKLERİ
Çok yüksek kaliteli ve esnek kaplama malzemesidir. Yüzeylere çok iyi yapışır,1.5-2.0 mm’ye kadar oluşmuş ve oluşacak çatlakları kapatma gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış cephelerinde sıva,briket,gazbeton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde kullanılır.Zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek veya dekoratif amaçla kullanılır.İstenirse dekoratif amaçla iç cephede de kullanılabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat boya uygulamadan önce eski yüzeydeki her tür kir ,yağ ,toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırlmalı,çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS EXTERIOR FLEX PRIMER ASTAR uygulandıktan sonra üzerine COSMOS TEXTURE FLEX KALIN DOKULU uygulanır. COSMOS TEXTURE FLEX KALIN DOKULU kullanıma hazırdır. Delikli sünger ,rulo,pösteki rulo, kristal rulo veya mala ile uygulanır ve desen verilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2 ºC sıcaklıkta 2-3 saatte kurur,24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN

0,500-1,500 kg boya ile 1m² alan kaplanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz, +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz