%> Cosmos Boya - Dış Cephe Kaplamaları - Texturesil Flex

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler / Dış Cephe Kaplamaları - Texturesil Flex


8435
Rulo İle Uygulanabilen, Rulo ile Desen Verilen Silikon Katkılı,
Grenli Elastik Dış Cephe Kaplaması
TANIM

Akrilik kopolimer esaslı,silikon katkılı ,grenli, dokulu görünüm veren, yüksek kaliteli elastik dış cephe kaplama malzemesidir

ÖZELLİKLERİ
Yüksek kaliteli, yüksek su iticiliğine, CO² ve su buharı geçirgenliğine, alkali direncine sahiptir. Yüzeylere çok iyi yapışır. 1.5-2.0 mm’ye kadar oluşmuş ve oluşacak çatlakları kapama gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz.
UYGULAMA ALANI
Binaların dış cephelerinde, sıva,briket,gazbeton,brütbeton ve benzeri yüzeylerde kullanılır.Zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek veya dekoratif amaçla kullanılır.İstenirse dekoratif amaçla iç cephede de kullanılabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat boya uygulamadan önce eski yüzeydeki her tür kir ,yağ ,toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı,çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS EXTERIOR FLEX PRIMER ASTAR uygulandıktan sonra üzerine COSMOS TEXTURESIL FLEX uygulanır. COSMOS TEXTURESIL FLEX kullanıma hazırdır. Delikli sünger ,rulo,pösteki rulo veya mala ile uygulanır ve özel aparatları ile desen verilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2 ºC sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN

Texture flex ince: 0,500-1,200 kg boya ile Texture flex kalın 0,500-1,500 kg boya ile 1m² alan kaplanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz