%> Cosmos Boya - Dış Cephe Kaplamaları - Texturesil (Kalın Dokulu)

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler / Dış Cephe Kaplamaları - Texturesil (Kalın Dokulu)


8430
Rulo ile Uygulanabilen, Rulo ile Desen Verilen Silikon Katkılı Grenli Dış Cephe Kaplaması
TANIM

Akrilik kopolimer esaslı,silikon katkılı ,grenli, kalın dokulu görünüm veren, yüksek kaliteli dış cephe kaplama malzemesidir..

ÖZELLİKLERİ
Yüksek oranda su iticiliğine, CO² ve su buharı geçirgenliğine, alkali direncine sahiptir. Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir. Duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar . Yüzeylere çok iyi yapışır. Çatlama ve dökülme yapmaz
UYGULAMA ALANI
Binaların dış cephelerinde, sıva,briket,gazbeton,brütbeton ve benzeri yüzeylerde kullanılır.Zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek veya dekoratif amaçla kullanılır.İstenirse dekoratif amaçla iç cephede de kullanılabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat boya uygulamadan önce eski yüzeydeki her tür kir ,yağ ,toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırlmalı,çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS PRIMERSIL DOLGULU ASTAR uygulandıktan sonra üzerine COSMOS TEXTURESIL KALIN DOKULU uygulanır. COSMOS TEXTURESIL KALIN DOKULU kullanıma hazırdır. Delikli sünger ,rulo,pösteki rulo kristal rulo veya mala ile uygulanır ve desen verilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2 ºC sıcaklıkta 2-3 saatte kurur,24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN

0,500-1,500 kg boya ile 1m² alan kaplanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz