%> Cosmos Boya - Dekoratif Ürünler - Traverten

25 Yıllık Tecrübe

Adres

Imes San. Sitesi B Blok 204 Sk. No:6/B
Ümraniye - Istanbul / Türkiye

Ürünler / Dekoratif Ürünler - Traverten8440
Traverten Görünümlü Grenli Dış Cephe Kaplaması
TANIM

Akrilik kopolimer esaslı,grenli,traverten doku oluşturan, yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir.

ÖZELLİKLERİ
Rulo veya mala ile uygulanır , özel aparatları ile desen verilir. Suyu geçirmemesine karşılık teneffüs etme özelliğine sahiptir,duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar.Yüzeylere çok iyi yapışır,çatlama ve dökülme yapmaz.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış cephelerinde sıva,briket,gazbeton,brütbeton ve benzeri yüzeylerde traverten doku oluşturmak,zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek amacıyla kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat boya uygulamadan önce eski yüzeydeki her tür kir ,yağ ,toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı,çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS PRİMER DOLGULU GRENLİ ASTAR uygulandıktan sonra üzerine COSMOS TRAVERTEN uygulanır.COSMOS TRAVERTEN kullanıma hazırdır. Delikli sünger ,rulo,pösteki rulo veya mala ile uygulanır ve özel aparatları ile desen verilir.Ekstra koruma için üzerine COSMOS EMPRENYE uygulanır.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2 ºC sıcaklıkta 2-3 saatte kurur,24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN

0,500-2,000 kg boya ile 1m² alan kaplanır.

DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI

Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz, +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir.

(R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

(S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

(S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz.

(S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız

Cosmos Boya / Yaşam Renginiz